Jump to content
Sign in to follow this  
zzzzaspany

OESIS DEV BLOG - PAŹDZIERNIK 2019

Recommended Posts

giphy.webp

Za nami wakacje oraz zapowiedziany w ostatnim blogu Oesis meeting w stolicy. Witamy ponownie po dwóch miesiącach pracy i dziękujemy za ciepły odbiór poprzednich dev blogów. Na scenie GTA RP zawrzało, a u nas na pokładzie powitaliśmy kolejnych developerów, dziś będziecie mogli przeczytać o efektach ich pracy. Naprawiliśmy sporo bugów i przygotowaliśmy sobie kolejne narzędzia do pracy, ale przejdźmy do konkretów.

 

Eselon przygotował dla Was bankomaty (których interfejs wygląda obłędnie, oby działał równie dobrze). W grze spotkacie się z trzema rodzajami pieniędzy - środkami bankowymi, gotówką i brudnymi pieniędzmi, ale o tym innym razem. Gotówkę będziecie mogli wypłacać zarówno z bankomatów, jak i w placówkach banku, natomiast brudne pieniądze będą miały jedynie wartość czarnorynkową (hmm, a może by tak przepuścić ją w kasynie?). Skoro tak dobrze poszło mu z bankomatami to za ciosem przygotował interfejs Los Santos Customs.

Właśnie, LSC i bankowość. Warstwą logiczną zajął się MacieG, z rozpędu zrobił też interakcję z pojazdami, wypożyczalnię samochodów i załatał parę bugów. No i Maćku, ta mechanika przenoszenia przedmiotów jest kozak w ku… Jest kozak po prostu.

Najmłodszy stażem w Oesis developer - PezeM, w drużynie dopiero kilka dni, a już przygotował salon tatuażu. Co powie mama? Mówiła: na czole se zrób. Mamo, tego nie da się zmyć mydłem.

Crumb był odpowiedzialny za dowód osobisty, mechaniki interpersonalne, logikę dla bankomatów i prototyp systemu wzmocnień dla postaci (buffy). Duża część jego pracy to także poprawki i narzędzia administracyjne. No i jeszcze ktoś musi pilnować Maćka, dzięki Crumb.

Jak zawsze za wszystkie pomysły na rozgrywkę odpowiedzialny był w głównej mierze Wiechur. Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile tekstu potrafi on wyprodukować, żeby opracować konspekt dla naszych programistów. Dodatkowo ciągle wymyśla nowe rzeczy, a aktualnie rozpisuje szczegóły i zadania do stworzenia LSPD. Jak już jesteśmy przy służbach, to rozpisaniem EMS zajmie się o Jezus Natasha Kopekk i to właśnie mundurowymi zajmiemy się w najbliższym czasie. Jednocześnie chcemy przeprosić, że jeszcze się tym nie zajęliśmy, ale wrzesień to był dla nas czas wakacji, rozmyśleń i organizacji pracy.

Dzięki, że z nami jesteście. Im więcej nas jest tym bardziej czujemy się zmotywowani, dodatkowo powerup w postaci dwóch kolejnych programistów mocno odciążył Maćka i Crumba. Serduszka dla nich, bo wszystko co dla was robią, robią za darmo (chociaż zazwyczaj dobrze się przy tym bawią). Stay tuned and boost our discord MORDY.

  • Like 1
  • Thanks 7

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...