Jump to content
Sign in to follow this  
zzzzaspany

OESIS DEV BLOG - LISTOPAD 2019

Recommended Posts

image.png


Siema mordy i mordeczki,
W listopadzie mieliśmy mały zastój, Eselon ogarnia studia(sesja za pasem), Crumb walczy z telefonem, MacieG miał wolne (kiedyś trzeba odpocząć), ja się opierdalam jak zawsze, za to PezeM wyprodukował kodu za pięciu i dziś przedstawię Wam efekty jego pracy.
Przy każdej z prezentowanych mechanik znajdziecie standardowo krótki opis oraz klip. Zaczynamy!

Animacje postaci
Jako pierwsze, chcemy Wam zaprezentować menu animacji, a w nim - animowany podgląd ruchów postaci, dzięki niemu będzie Wam łatwiej nawigować pośród wszystkich wariantów i wybrać najbardziej odpowiedni dla zaistniałej sytuacji w grze.
Ponadto możecie sobie zapisać swoje najczęściej używane animacje do "Ulubionych" oraz zbindować je pod kombinacją klawiszy ALT+1-9 uzyskując do nich szybki dostęp.

Radar policyjny
Wozy policyjne wyposażone będą w radar, najnowszy model zmierzy prędkości pojazdów za i przed radiowozem, klasyk w najnowszym wydaniu. Tutaj bez udziwnień, bo jak coś już jest zajebiste, to nie ma co poprawiać. Dodatkowo policjanci będą mieli dostęp do szybkiego menu, w którym będą mogli zarządzać zgłoszeniami.
Na posterunkach czekać na Was będą NPC, z którymi będziecie mogli wejść w interakcję - dowiedzieć się najważniejszych informacji o formacji policyjnej Los Santos, jak wyrobić poszczególne licencje, pobrać i zdać służbową broń i odznakę.

System reputacji
Dzięki systemowi reputacji, seryjni zabójcy cieszący się złą sławą nie będą obsługiwani w sklepach. Złoczyńcy, nie martwcie się, swoje grzechy będziecie mogli odkupić lub odpokutować w legalnej pracy, przyczyniając się do społecznego dobrobytu całej wyspy, ale o tym innym razem.
Pasek stanu waszej karmy będzie widoczny pod paskiem najedzenia i nawodnienia postaci.

 

Nawigacja GPS
Zdarzyło Wam się kiedyś zabłądzić w mieście albo skręcić w niewłaściwą ulicę? Nawigacja GPS poprowadzi Was z punktu A do punktu B, na bieżąco instruując Was głosowo jak zachować się na drodze. Tutaj pozwolimy sobie zostawić trochę tajemnicy na premierę, ale mogę Was zapewnić, że warto będzie czekać!

Licencja na posiadanie broni
Za nielegalne posiadanie broni można iść siedzieć, wiadomo. Na szczęście dzięki tej mechanice będziecie mogli wejść w posiadanie licencji na broń, dzięki niej żadna parówa z LSPD nie będzie Was mogła za to wsadzić do ciupy, no chyba, że go postrzelicie...
Status posiadanych licencji będzie można sprawdzić w dowodzie osobistym, który prezentowaliśmy w poprzednim DevBlogu.

I to by było na tyle z rzeczy które udało nam(PezeM'owi) się zamknąć w listopadzie. Wciąż pracujemy nad implementacją LSPD, ale jest to spory kawał kodu do napisania, dlatego też rozbiliśmy sobie to zadanie na wiele mniejszych, dzięki czemu będzie nam łatwiej ogarnąć poszczególne mechaniki i prezentować je Wam w kolejnych odsłonach z cyklu Oesis DevBlog.
A tymczasem trzymajcie się i... Stay tuned mordki kochane!

  • Like 2
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...