Jump to content
Sign in to follow this  
Crumb

OESIS DEV BLOG - LUTY 2020

Recommended Posts

giphy.webp

Kolejny dev blog miał powstać już dawno temu, ale w międzyczasie zmienialiśmy usługodawcę serwerów i trochę nam z tym zeszło. Przepraszamy, że tak długo nie dawaliśmy oznak życia 😉.

A jak już jesteśmy przy temacie serwerów to przebudowaliśmy całkowicie nasz park maszyn, aby było możliwie optymalnie. W ten sposób obecnie sam nasz serwer gry (testowy) jest utrzymywany przez 4 (game server, cdn, db, api) niezależne środowiska, a obsługiwany przez dodatkowy serwer Jenkinsa. Ktoś może powiedzieć, że przerost formy nad treścią, ale nic bardziej mylnego. W ten sposób przygotowujemy się na potencjalny ruch i chcemy odzwierciedlić przyszłe środowisko produkcyjne, aby wykluczyć możliwie jak najwięcej problemów na start.

Przy tym obecnie korzystamy w części z free-tierów na Amazon AWS, czy Mongo Atlas, co nie zmienia faktu, że parę dolarów miesięcznie z naszych portfeli wyskakuje. Przy tej okazji też wielkie dzięki dla wszystkich, którzy do tej pory wsparli nas kilkoma dolarami, szczególnie dla MrMatej, Beret, Nician i MASAA - dzięki chłopaki 👍 💌.  Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć projekt nadmierną ilością gotówki zachęcam do odwiedzenia https://www.patreon.com/oesis (sorka za chamską reklamę, ale chodzą głosy w ekipie, że nie mają czego do garnka włożyć, bo na serwer wszystko idzie 😉 ).

Nie tylko serwery zmienialiśmy. W międzyczasie oprócz dziesiątek błędów, mniejszych i większych poprawek, kończymy 2 bardzo duże i ważne rzeczy - system mieszkań oraz LSPD. Nie zdradzając szczegółów zapraszam na film (montaż @MacieG, z moim małym wsparciem "reżyserskim", czyli mędziłem co jak ma wyglądać).

Filmy nie oddają pełni możliwości i wszystkich funkcjonalności, które w tym czasie zostały poczynione, ale mamy nadzieję, że chociaż forma się podoba 🙂 . Tempo prac ostatnio mocno przyspieszyło, o czym świadczy chociażby fakt, że ekwipunek gracza od czasu nagrania tego filmu doczekało się kolejnego liftingu, ale to już pewnie materiał na kolejny blog ;).

Co dalej? Bardzo ogólnie rzecz ujmując zaczynamy powoli pracę nad EMS i Crime, czyli kolejne dwie duże rzeczy. Gdy je skończymy, zaczniemy myśleć o starcie serwera. Jednak do tego czasu chcielibyśmy najpierw uruchomić stress testy (jeśli będzie wystarczająco dużo ochotników), następnie zamknięte testy alpha, później zamknięte testy beta, wyczekujcie dalszych informacji w, jak zwykle, nieokreślonej przyszłości 🙂.

Ekipa Oesis.

  • Like 3
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...